Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi "Praktik cum laude" võitjad selgusid 57 kandidaadi hulgast. Auhinnatud praktikandid tulevad Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest, Ericsson Eestist, Eesti Energiast ja Maarja Külast.

„Tööandjate jaoks on heade praktikiste oskustega töötajad kulda väärt. Teeme Praktik Cum Laude konkurssi just seetõttu, et neid tublisid inimesi esile tõsta,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. „Tööandjate sõnul oli praktikantidest reaalselt kasu – nad tõid kaasa uusi teadmisi ja elavdasid meeskondi, õpetasid kolleege ning tegid ära hulga vajalikku tööd. Tulu on mõlemapoolne – paljud neist said juba tööpakkumise või kutse naasta praktikale ka tuleval aastal,“ sõnas Aas.

Parim praktikant kutsehariduses on SMITi praktikant Andreas Tigasing, kes õpib Tartu Kutsehariduskeskuses IT-süsteemide nooremspetsialistiks. Tema töö siseturvalisuse vallas oli eriti vastutusrikas, kuna praktika langes ajale, mil riigis kuulutati välja eriolukord ja kõik töötajad läksid kodukontoritesse.

„Praktik cum laude“ konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteametiga. Projekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Eesti riik ja Eesti Tööandjate Keskliit. 

Loe lähemalt tööandjate keskliidu kodulehelt. Pidulikku sündmust saab järelvaadata SIIT.


Foto: Raigo Pajula