SMITi uue andmekeskuse seadmetega sisustamine edeneb jõudsalt ning esimese andmekeskuse valmimiseni on jäänud veel kolm projekti.

Projektijuht Marko Tiirik ütles, et kokku on sisejulgeoleku andmekeskuse laiendamise programmis kuus projekti, millest on nüüdseks kokku kolm lõpuni tehtud ja jäänud on veel kolm. Siis on uus andmekeskus kõikide SMITi teenuste kolimisteks valmis. „Ja need kolm viimast projekti on meil juba samuti töös, seega oleme arvestades kolimistähtaega oma töödega graafikus,“ lisas Marko. Üks projekt sai valmis juba varem ja nüüd kahe valmis saanud projekti tegevuste tulemusena hangiti ja laiendati SMIT kõrgkäideldavat arvutus- ja andmesalvestus klasterlahendust peamises andmekeskuses.

Andmekeskuse sisustamisega tegelevad peamiselt SMITi tehnoloogiavaldkonna töötajad. Valdkonna juht Tarmo Tulva ütles, et sisejulgeoleku jaoks olulistele infosüsteemidele ehitatakse uut andmekeskust kasutades kaasaegseid tehnoloogiaid, mistõttu paraneb oluliselt paljude teenuste töökindlus ja kiirus. „Andmekeskuste ja seal asuvate seadmeteta teenused lihtsalt ei töötakski, mis näitab, kui oluline selliste keskuste ehitamine meie kõigi jaoks on,“ lisas Tarmo.

Sisejulgeoleku andmekeskuse laiendamise otsesed kasusaajad on Siseministeeriumi, Justiitsministeeriumi- ja Rahandusministeeriumi valitsemisala asutused, kes andmekeskuse kõrgkäideldava taristu toel saavad pakkuda Eesti elanikele turvalisemat keskkonda, avalikke teenuseid (korrakaitse, hädaabi, piirikontroll, isikut tõendavad dokumendid jne), et tagada riigi siseturvalisus ja -julgeolek.

Kahe projekti tegevuste elluviimist rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi struktuuritoetustest mõlema projekti osas 461 480,40 euroga :

  1. „Siseministeeriumi valitsemisala primaarse andmekeskuse kahe virtuaalse andmekeskuse laiendamine – I osa“
  2. „Siseministeeriumi valitsemisala primaarse andmekeskuse kahe virtuaalse andmekeskuse laiendamine – II osa“ 

Kokku rahastati kahte projekti kokku 922 960,80 euroga.