Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ja Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) sõlmisid novembris leppe, mille alusel saab RIA kasutada SMIT-i tehnikute abi kõikjal Eestis.

RIA ja SMITi inimesed

RIA riigivõrgu osakond vastutab selle eest, et Eesti riigiasutustel ja kohalikel omavalitsustel oleks andmesideühendus rohkem kui 1400 paigas üle Eesti. “Ikka tuleb ette olukordi, kus mõni võrguseade vajab kiiremas korras välja vahetamist. Nüüd on meil võimalus küsida abi SMIT-i tehnikutelt. Me ei pea enam saatma Tallinna tehnikut Kuressaarde, vaid saame probleemi SMIT-i abil lahendada. Riigi seisukohalt on selline koostöö rahakotile soodne ning mul on hea meel, et oleme SMIT-ga ühel lainel ja meelel,” ütles RIA peadirektor Margus Noormaa. “RIA eesmärk on, et sarnane koostöö toimuks rohkemate riigiasutuste vahel ning töötame selle nimel ka edaspidi.”

„Meil on rõõm tõdeda, et Eesti suured IT-majad teevad omavahel koostööd, mis ei tulene pelgalt seadusest. Säärane koostöö võiks olla veelgi laialdasem, et vältida riigis IT-süsteemide dubleerimist – tervitame sellist ühistegevust kindlasti ka edaspidi,“ sõnas Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse direktor Ragner Paevere.

Koostöökokkuleppe tulemusel muutub riigivõrk töökindlamaks, sest üle Eesti paiknevate SMIT-i tehnikute abil suudetakse probleemid kiiremini ja tõhusamalt kõrvaldada. SMIT on Eesti riigi suurim IT-asutus, kes loob ja haldab siseturvalisusega seotud infosüsteeme Politsei- ja Piirivalveametile, Häirekeskusele, Päästeametile, Sisekaitseakadeemiale ja Siseministeeriumile.