Platvormiteenuste osakond

Loome viise, kuidas homset Eesti ITd veel paremini hoida.

Meie visioon on pakkuda Eesti riigi parimaid täisautomaatseid platvormiteenuseid.

Meie osakonna teenuste koosseisu kuuluvad teenused on eelduseks SMITi pakutavatele teenustele. Pakume peamiselt PaaS ja SaaS teenuseid Siseministeeriumi valitsemisalas kasutajatele, arendajatele ja SMITi poolt pakutava arvutitöökoha teenuse haldamiseks.

Tarkvaraarenduste lihtsustamiseks oleme kasutusele võtnud SMiTi esimese privaatpilve lahendusega „CloudFoundry“, mis on majutatud SMITi andmekeskuses. Selline lahendus aitab kaasa loodavate rakenduste keskhaldusele ja turvalisele majutusteenuse pakkumisele. Meie osakonna spetsialistid panustavad igapäevaselt sellesse, et konfiguratsioonihaldus ja sellega seonduvad komponendid oleks hallatud.

Meie teenuste nimekirjas on andmebaaside majutusteenused (sh Oracle, PostgreSQL, MariaDB) ning Microsofti teenuste koosseisus pakume kasutajatele järgnevaid platvormteenuseid: e-posti teenus (Exchange), suhtlustarkvara (Skype For Business, MS Teams), koostöö platvormi MS SharePoint, O365), jne.

Meie osakonna hallata on arvutitöökoha teenuste keskhaldusvahendid, mis võimaldavad keskselt uuendada ja seadistada ligi 7000 arvutitöökohta ning pakkuda kasutajatele ka iseteeninduslikku tarkvarakataloogi. Arvutitöökoha teenuse hulka kuulub ka mobiilsete seadmete keskhaldus.

Lisaks olemasolevate teenuste haldamisele kuulub meie osakonna igapäevatöö hulka ka uute lahenduste piloteerimine ja juurutamine.